Jak wykorzystać okres równonocy wiosennej?

„Jedno jest pewne na tym świecie… że nadejdą nowe wiosny”

Lucy Maud Montgomery – Ania z Avonlea

Równonoc wiosenna to niezwykle energetyczny czas dla większości z nas. Warto go wykorzystać by zrobić coś dla samego siebie. W tym roku przesilenie będzie nadzwyczaj intensywne i silne – potrwa około dziesięciu dni, a każdy z tych dni będzie emanować pozytywną energią. Nie zmarnuj jej! :)

Ja ten czas poświęcę na kreatywne tworzenie i pracowanie nad swoimi celami.

Nie bez powodu nasze babcie na Wielkanoc myją podłogi, otwierają okna, wietrzą pomieszczenia i wycierają kurze. Myśleliście kiedyś o tym? Pogańska równonoc wiosenna i chrześcijańska Wielkanoc są ze sobą ściśle powiązane. Zwyczaj przygotowywania domu na nową porę roku, na nadejście czegoś nowego i świeżego przetrwał wieki i na dobre zadomowił się u każdego. No, prawie ;)

Jedno jest pewne: przygotowywanie przestrzeni na przyjście wiosny to zwyczaj, który warto kultywować!

noc kupały kupalnocka świętojańska walentynki pogańskie słowiańskie

Naładuj się księżycem

Pełnia księżyca na każdego działa inaczej – słyszałam o ludziach, którzy się jej boją. Znam ludzi, którzy podczas pełni i przesilenia chodzą zdenerwowani i zmęczeni. Ja natomiast kocham pełnię i wyczekuję jej każdego miesiąca. Pełnia sprawia, że czuję się pełna:). Pełna energii do działania, pozytywnych myśli, a zanim zasnę patrzę w okno i oglądam księżyc dopóki nie zniknie mi z pola widzenia. Podczas pełni wyjdź na spacer, na zewnątrz i obserwuj swoje odczucia i reakcje. A nuż księżyc będzie Twoim naturalnym akumulatorem? :)

Las + medytacja to idealne połączenie, ale jeśli nie macie lasu blisko – nic straconego! Medytacja moze odbyć się wszędzie – w łóżku, w wannie, na spacerze o blasku księżyca, na balkonie, na rowerze. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Niektórzy twierdzą, że medytować można tylko w świątyniach. Ja uważam, że można wszędzie, ba, o każdej porze i w każdej pozycji! Dla mnie najlepszy czas na medytację to czas gdy robię rękodzieło, w łóżku przed zaśnięciem, na rowerze lub na balkonie patrząc się w księżyc. Podczas przesilenia medytacja ma ogromną moc.

pełnia new moon księżyc słowianka slavic girl przesilenie wiosenna równonoc riad marakesz marrakech hibiscus

Podziwiam pełnię w lutym w MarakeszuMoc ziół

Wchodząc w nowy okres w roku warto oczyścić się ze starej energii. Ile osób tyle metod, ja osobiście preferuję najzwyczajniej – kąpiel. W łazience palę kadzidło lub zioła, zapalam świece z naturalnego pszczelego wosku i wsypuję do wanny mieszankę ziół: różę, lawendę, szałwię, romaryn. Przygotowuję też płukanki do włosów z korzenia łopianu lub ziela pokrzywy.

Jeśli nie chcesz wsypywać suszonych liści i kwiatów bezpośrednio do wanny, zapakuj je w lniany lub bawełniany woreczek i zawieś na kranie podczas nalewania wody, tak aby woda lała się przez worek z ziołami.

Prócz kąpieli warto też pić zioła – ja wyrobiłam sobie taki nawyk, że piję je codziennie, nie tylko od święta.

łopian leksykon roślin leczniczych korzeń napar odwar zielarka zielnik zielarz jak zrobić zioła wiedza nauka fitoterapia

 

Chwytaj słońce, chwytaj wiatr

Nic mnie tak nie uspokaja i nastaraja pozytywnie jak spacer w lesie, przytualnie drzew i słuchanie ptaków oraz szumu wody. Jeśli ta metoda nie jest Wam znana – polecam spróbować! Las pomaga się wyłączyć i wyciszyć. Jest też idealnym miejscem do uprawiania sportu np. rozciągania oraz medytacji.

Poświęć ten magiczny okres przesilenia wiosennego na spacery wśród natury – idź nad jezioro, przejdź się brzegiem morza, jedź w góry. Wszystko się odradza podczas równonocy i warto spędzić czas wśród natury i zaobserwować jak i ona się zmienia w tym sezonie.

red scandinavian house swedish woods domek czerwony chatka cabin woodland slavic girl słowianska szwcja svenska sverige dziewczyna las forest nature therapy haga parken

 

Działaj i niech moc będzie z Tobą

Przesilenie to idealny okres do działania. Poświęć się temu co kochasz, co sprawia Ci radość lub co wymaga Twojej uwagi. Podczas równonocy (i w dni następujące po niej) wszechświat wspiera nasze działania – warto wykorzystać tę energię i moc.

Moja przyjaciółka stwierdziła, że nadchodzące dni poświęci na intensywną medytację i ćwiczenie jogi. Wiktoria z bloga Slavic Book ma zamiar ten czas spędzić czytając słowiańskie nowinki. Ja chcę ten czas poświęcić na tworzenie we współpracy z naturą: będę robić mieszanki ziołowe, suszyć rośliny i pleść naszyjniki z minerałami. A Ty na co poświęcisz ten czas? :)

biżuteria z kamieni naturalnych minerałów minerał angel aura kwarc kryształ górski naszyjnik rękodzieło etsy plener slavica cytryn macrame zoisyt zywica

Slavica handmade Studio – moje naszyjniki 

Facebook Comments

POCZYTAJ O: