Słowiańskie książki polskich autorów

Książek o tematyce słowiańskiej jest na rynku coraz więcej – i bardzo mnie to cieszy! Nie jestem w stanie przebrnąć przez wszystkie dostępne pozycje, ale wybrałam dla Was te, które przeczytałam lub czytam. Po krótce opiszę każdą z nich, a Was zachęcam do dzielenia się Waszymi ulubionymi tytułami!

A tak na marginesie, ja cały czas nie mogę pojąć, dlaczego w szkole tak wiele uczą o mitologii greckiej i rzymskiej, a o słowiańskiej wciąż nic?

Książki o rodzimym folklorze powinny na stałe zagościć w szkołach jako lektury. To mój apel :)

Słaboniowa i spiekładuchy

Ten tytuł to debiut Joanny Łańcuckiej. Udany, odważny i bardzo specyficzny. Pełna wierzeń z polskich wsi, nasycona demonami słowiańskimi i niewybrednym humorem. Ciekawa pozycja – polecam. Mi umilała mroźne, zimowe wieczory w Szwecji.

Sprawdź gdzie kupić książkę „Słaboniowa i spiekładuchy”

slaboniowa spiekładuchy słaboniowa legendy podania folk ludowe baśnie polskie słowiańska słowianie bestiariusz demony

Okrutnik. Dziedzictwo krwi

Kolejny udany debiut polskiej autorki. Aleksandra Rozmus na codzień żyje kulturą słowiańską i jest skarbnicą wiedzy o wierzeniach naszych przodków, chociaż sama jest raczej nowoczesną Słowianką. O „Okrutniku” napisałam więcej na blogu już wcześniej. Ah, no i objęłam patronat medialny nad książką!

Sprawdź gdzie kupić książkę „Okrutnik. Dziedzictwo krwi”

okrutnik wydawnictwo nova eres aleksandra rozmus polska autorka debiut kwiat paproci nikon canon fotografia lustrzanka monika mizinska bewildered slavica miszczuk szeptucha żerca noc kupału słowiani mitologia legendy ludowe odania bestiariusz demony słowiańskie

Bestiariusz Słowiański

Bestiariusz autorstwa Pawła Zycha i Witolda Vargasa to ciekawa propozycja dla tych, co lubią czytać po trochu. Każdy rozdział opisuje innego demona słowiańskiego, opisy są ciekawe i okraszone okropnymi zdjęciami wspomnianych demonów :)

Sprawdź gdzie kupić książkę „Bestiariusz słowiański”

bestiariusz słowiański demony rusałka gumnik demon potwór wiedźma magia wicca slavic demon gusła

Słowiańskie bogi i demony

To już trzecie wydanie tej książki autorstwa Tadeusza Linkera. Znajdziesz w niej opisy bogów i demonów słowiańskich oraz ich rysunki. Książka krótka, informacyjna, dla tych co szukają konkretów raczej niż powieści.

Sprawdź gdzie kupić książkę „Słowiańskie bogi i demony”

słowiańskie bogi i demony książka

Kuchnia Słowian

Hanna i Paweł Lis odwalili kawał świetnej roboty. Ruszyli w pasjonującą podróż w czasie, aby odkryć kuchnię dawnych Słowian. Po żmudnych przygotowaniach stworzyli konkretną książkę, która podaje nam nie tylko gotowe przepisy, ale wiele tłumaczy. To nie kolejna książka kucharska czy przepiśnik. Poznasz zarys historyczny rodzimej kuchni oraz odkryjesz zupełnie nowe, proste smaki.

Sprawdź gdzie kupić książkę „Kuchnia Słowian”

kuchnia słowian książka przepisy lis słowianie Kw

Kwiat Paproci

Seria „Kwiat paproci” to 4 książki Katarzyny Miszczuk. W skład serii wchodzą: „Szeptucha”, „Noc Kupały”, „Żerca” i „Przesilenie. Autorka zabiera nas w podróż do niechrześcijańskiej współczesnej Polski. Wszystko ze świetnym humorem i masą informacji o rodzimym folklorze oraz tradycjach słowiańskich. Więcej o serii pisałam na blogu o tu.

Sprawdź gdzie kupić książki „Kwiat paproci”

noc kupały miszczuk kwiat paprosci szeptucha żerca fantasy

Jakie książki byście dodali do listy?

Facebook Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] dlatego przeszukałam dostępne źródła historyczne oraz opracowania naukowe. Okazało się że książki, które zgromadziłam w tym czasie, utworzyły dość pokaźną słowiańską biblioteczkę, z […]

Monika Mizińska-Momčilović

Cześć, zdravo! Mam na imię Monika i obecnie mieszkam w Szwecji. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru wielokrotna emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zawodu tworzę rękodzieło i tłumaczę. Z zamiłowania zbieram zioła i odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Dołączycie?

Nazywam się Monika Mizińska-Momčilović. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru jestem wielokrotną emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zawodu tworzę rękodzieło Slavica Studio i buduję biznes online w branży zdrowotnej. Z zamiłowania zbieram zioła, robię herbatki i nalewki oraz odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Dołączycie?

Filtruj wpisy:

MOJE PATRONATY

ad astra anna jurewicz sub rosa słowiańskie książki slavic book recenza patronat
czerwona baśń wiktoria korzeniewska
aleksandra rozmus okrutnik słowiańska powieść książka slavic book recenzja
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x