Pierwszy blog o literaturze słowiańskiej – Slavic book
slavic boom blog wiktoria korzeniewska słowiańskie książki pijalnia ziół dary natury warszawa

Wiktoria w Pijani ZiółWiktorię, oryginalnie pochodzącą z Rosji, poznałam przez Instagram. W naszych czasach to takie normalnie, że poznaje się ludzi przez internet, no nie? Moja babcia nie może tego zrozumieć, że można polubić kogoś nie widząc go na żywo i że rozmowa przez ekran smartfona może być początkiem fajnej znajomości.

Na Wiktorię trafiłam dzięki jej blogowi literackiemu – akurat szukałam recenzji pewnej powieści z motywami dawnej wsi i wierzeń ludowych. Zachwyciło mnie jej lekkie pióro oraz umiejętność tak precyzyjnego zwizualizowania książki, że po przeczytaniu recenzji byłam w stanie podjąć szybką decyzję:

Tak! Chcę przeczytać tę książkę!

slavic boom blog wiktoria korzeniewska słowiańskie książki

Photo credit: SlavicBook.pl

Pod burzą loków na głowie kryje się milion kreatywnych pomysłów – Wiktoria nieprzerwanie od ośmiu lat dzieli się swoimi przemyśleniami na temat różnych książek. Przez blisko dekadę prowadziła blog Przeczytaj mnie, który wraz z początkiem 2019 roku ustąpił miejsca czemuś zupełnie świeżemu.

Slavic book to najnowsze dziecko Wiktorii, które łączy dwie pasje napędzające jej życie: książki oraz kulturę słowiańską. Jako nastolatka przeprowadziła się z rodziną z Rosji do Polski i tu rozpoczęła się jej kolejna przygoda z drugim krajem słowiańskim – ojczyzną jej dziadka. Wiktoria kocha rodzime motywy odkąd pamięta, a swoją wiedzą oraz pasją dzieli się z coraz większą rzeszą czytelników. Liczba obserwatorów na jej fejsie i insta stale rośnie, ale to w sumie mnie nie dziwi – z taką pozytywną energią i umiejętnością zaciekawienia publiki nie może być inaczej.

slavic boom blog wiktoria korzeniewska słowiańskie książki

Jeżeli rodzime motywy nie są Wam obce, szukacie powieści o szeptuchach, ziołach, dawnej polskiej wsi – idźcie tłumnie do Wiktorii! Jak dotąd jest pierwszą w Polsce blogerką, która poświęca calutką swoją uwagę wyłącznie na motywach słowiańskich. Jako pierwsza da Wam znać o literackich nowinkach i poleci tytuły, które warto przeczytać.

Kliknij tu aby poczytać bloga Slavic Book i daj mi znać co myślisz!

Photo credit: SlavicBook.pl

To właśnie Wiktoria. Photo credit: SlavicBook.pl
Facebook Comments

POCZYTAJ O: