Magiczne miejsca w sieci – wiedźmy, które chcesz poznać

Dziś będzie magicznie!

Chcę Wam przedstawić nowoczesne wiedźmy, które swoje czary uprawiają w sieci.

Każda z nich jest na swój sposób bardzo wyjatkowa i choć wiele je różni, to wiele je też łączy. Mają inne „specjalizacje” i interesują się różnymi dziedzinami. Każda przedstawiona przeze mnie tu czarownica robi coś magicznego dla społeczeństwa. Sprawdźcie sami.

Spoko Czarodziejki

Sasanka, Jaga i Donia (w takiej kolejności też widzicie je na zdjęciu) to nowoczesne wiedźmy ;) nie latają na miotłach, nie robią wywarów z kurzych łapek, ale i tak są spoko.

Choć każda z nich jest inna, razem tworzą zgraną drużynę, gdzie każda z dziewczyn wnosi coś cennego. Z ich filmików dowiecie się jakie są rośliny mocy oraz jak z nich korzystać, jak nie dać się wampirom energetycznym, poznacie różnicę między naparem a odwarem i znajdziecie wiele książkowych inspiracji. Jednym słowem mówiąc, jest u nich bardzo praktycznie. Znajdziecie u nich wszystko, co osoby początkujące na ścieżce rozwoju duchowego wiedzieć powinny. Na Instagramie i Facebooku możecie śledzić ich magiczne poczynania na bieżąco. Inspirują do małych, lecz znaczących, zmian w życiu codziennym i do uważności.

PS. Próbowałam kiedyś wybrać swoją „ulubioną”, ale dziewczyny tak dopełniają się osobowością, wiedzą i pasjami, że nie udało mi się to ;)

Odwiedź ich kanał na YouTube – Spoko Czarodziejki.

wiedźma czarodziejka czarownica donia sasanka jaga

Paranormalia

Natalię obserwuję od bardzo dawna, już około dwóch lat, od początków jej kanału. Trafiłam na nią szukając informacji o czytaniu z dłoni i o życiu zgodnie z fazami księżyca i… zostałam.

Natalia bardzo dobrze zna kulturę rodzimą, słowiańskie zwyczaje, ale jej serce jest wiccańskie ;) W jej filmach znajdziecie dużo informacji o magii ziół, pogańskich rytuałach i ogrom informacji okołomagicznych.

Natalia jest bardzo kreatywną osobą, kiedyś malowała, robi magiczne zdjęcia, co miesiąc tworzy nowy Enchanted Box z akcesoriami do magicznych rytuałów. Wkrótce otwiera swoją magiczną „aptekę”, w której będzie można dostać świece z olejkami eterycznymi, ziołami i minerałami oraz wiele innych rzeczy. Jeśli chcecie śledzić Natalię na bieżąco, zerknijcie na jej Instagram lub fanpage.

Sprawdźcie kanał Natalii na YouTube – Paranormalia.

nataia paranormalia lempa wiedxma wiccaKociołek Wiedźmy

Jej pasją jest kultura słowiańska, zioła i rośliny. Tworzy z nich magiczne specyfiki i uczy innych jak je robić samodzielnie. Agnieszka mieszka wśród natury, blisko lasu gdzie może praktykować ziołową magię na codzień ;)

Agnieszki charyzma i lekkie pióro przyciągają tysiące czytelników, którzy z zapartym tchem śledzą wszystkie jej opowieści o ziołowych miksturach przyrządzanych w wiedźmowym kociołku. Na jej stronie nie braknie także anegdot ze słowiańskiego świata, opowieści o słowiańskich rytuałach czy księżycu.

Prócz roślinnych przepisów i dzikiej kuchni znajdziecie u niej warsztaty – tak, tak Aga prowadzi ziołowe warsztaty, na których uczy jak rozpoznawać rośliny, jak robić magiczne i mniej magiczne napary, maceraty i nalewki.

Zajrzyj na Facebooka – Kociołek Wiedźmy.

kociołek wiedźmy agnieszka waszak wiedźma słowianka

Jakie są Wasze ulubione magiczne miejsca w sieci? Znacie te wiedźmy? Podzielcie się swoimi propozycjami!Facebook Comments

Monika Mizińska-Momčilović

Nazywam się Monika Mizińska-Momčilović. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru jestem wielokrotną emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zamiłowania zbieram zioła, robię herbatki i nalewki oraz odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Stale poszerzam wiedzę o ziołach między innymi na kursie Towaroznawstwa Zielarskiego

Nazywam się Monika Mizińska-Momčilović. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru jestem wielokrotną emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zamiłowania zbieram zioła, robię herbatki i nalewki oraz odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Stale poszerzam wiedzę o ziołach między innymi na kursie Towaroznawstwa Zielarskiego

Filtruj wpisy:

MOJE PATRONATY

ad astra anna jurewicz sub rosa słowiańskie książki slavic book recenza patronat
czerwona baśń wiktoria korzeniewska
aleksandra rozmus okrutnik słowiańska powieść książka slavic book recenzja