Jak sobie poradzić z kołtunami? Szeptucha doradzi!
Iwona jest bardzo współczesną szeptuchą, skończyła dwa fakultety, jeden z marketingu a drugi z zarządzania nieruchomościami. Korzenie jej babek sięgają Podlasia i to po nich Iwona odziedziczyła zdolności i pasję szeptuchowania. Zawsze czuła, że chce pomagać innym, ale przygoda z szeptuchowaniem na dobre zaczęła się niespełna kilka lat temu. Jako współczesna szeptucha, postanowiła dokształcić się w kierunku psychologii psychotronicznej. Tak stała się szeptuchą z oficjalnym tytułem doradcy życiowego. Jak podkreśla, człowiek uczy się całe życie, i mimo ogromnej wiedzy jaką już posiadała wcześniej, szkoła ta dała jej wiele cennych wskazówek do pracy zawodowej. Obecnie Iwona pełną parą spełnia się w tym, co kocha najbardziej: pomaga ludziom. Stawia karty tarota, cygańskie, runy, czyta kosmogram interpretuje sny oraz rozpisuje diamenty numerologiczne. Jej główną drogą jednak jest szeptuszenie, oczyszczanie i świecowanie – według starych, podlaskich metod jej babek. Stale poszerza swoją wiedzę i dzieli się nią z innymi.

Z Iwoną znany się osobiście, ba, nie tylko znamy. Odprawiała na mnie swoje szeptuchowe czary! ;)

W związku z dużym zainteresowaniem metodami szeptuch na różne problemy i dolegliwości, postanowiłam zadać Iwonie pytania, które najczęściej dostaję. Na pierwszy ogień poszły kołtuny!

Powiedz nam, z szeptuchowego punktu widzenia, skąd biorą się kołtuny?

W szeptuchowym świecie, kołtuny to nic innego jak kłopoty, problemy.
A skąd się biorą?
Niestety często zdarza się że jesteśmy uwikłani w  różne niesłużące nam relacje oraz sytuacje w których nigdy nie chcielibyśmy się znaleźć. Obciążenia z tym związane nasz organizm odreagowywuje a to się nazywa psychosomatyką.
Z punktu widzenia szeptuchy za kołtunami kryją się złorzeczenia od nieżyczliwych nam osób, uroki. Mogą one także oznaczać zazdrość lub nienawiść skierowaną bezpośrednio w nas.

Co by więc szeptucha poradziła na kołtuny? :)

Podam kilka sposobów na pozbycie się kołtunów, jednak proszę pamiętać że każdy z nas jest indywidualnym przypadkiem. Jako szeptucha, na każdego spojrzę inaczej w tej kwestii.
Po pierwsze nigdy nie używamy siły aby rozczesać włosy, bo ciągnąc je osłabiamy cebulki i strukturę włosa. Najpierw nawilżamy włosy olejkiem następnie wodą z szamponem i delikatnie palcami rozplątujemy włosy. Dopiero po takim zabiegu włosy są gotowe i czeszemy je.
Aby zapobiec ponownemu zjawisku dobrze jest obciąć kosmyk włosów i spalić go oraz umyć głowę w mleku krowim lub kozim. Ot, taka rada szeptuchy na  kołtuny :)

Co robisz, gdy przyjdzie do Ciebie osoba mająca problem z kołtunami?

Gdy przyjdzie do mnie osoba z kołtunami, na początku zawsze obcinam kilka kosmyków i je palę. Później oczyszczam  taką osobę jajkiem i szukam źródła problemu, który odzwierciedlił sie w kołtunie. Mogą to być wyżej wspomniane uroku, zazdrość czy złorzeczenia. Na końcu kropię olejkiem włosy osoby, której pomagam orraz rozplątuje kołtun. Zawsze także doradzam mycie głowy solą kucheną aby oczyścić skórę głowy i naprawić strukturę włosa.
Facebook Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Monika Mizińska-Momčilović

Cześć, zdravo! Mam na imię Monika i obecnie mieszkam w Szwecji. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru wielokrotna emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zawodu tworzę rękodzieło i tłumaczę. Z zamiłowania zbieram zioła i odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Dołączycie?

Nazywam się Monika Mizińska-Momčilović. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru jestem wielokrotną emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zawodu tworzę rękodzieło Slavica Studio i buduję biznes online w branży zdrowotnej. Z zamiłowania zbieram zioła, robię herbatki i nalewki oraz odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Dołączycie?

Filtruj wpisy:

MOJE PATRONATY

ad astra anna jurewicz sub rosa słowiańskie książki slavic book recenza patronat
czerwona baśń wiktoria korzeniewska
aleksandra rozmus okrutnik słowiańska powieść książka slavic book recenzja
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x