10 przydatnych rzeczy…

W obecnej sytuacji, gdy w Polsce panuje kwarantanna, wiele osób kręci nosem, że co niby mają robić w domu przez dwa tygodnie?

Zupełnie tego nie rozumiem, bo jest na świecie tyle rzeczy, które chciałabym zrobić, ale doby nie da się rozciągnąć. Tym, którzy nie mają pomysłu na to co robić, przychodzę z wiedźmią pomocą! Wybrałam 10 rzeczy, które sama chętnie robię :)

Zrób nalewkę lub macerat

Co jest lepsze niż własnoręcznie zrobione nalewki czy przetwory? Ja uwielbiam gotować, mieszać zioła, przygotowywać mieszanki ziołowe czy nalewki. Na blogu pisałam już wiele i podałam Wam wiele moich magicznych przepisów, a poniżej daję Wam listę moich ulubionych, ale oczywiście ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nalewkę można zrobić praktycznie ze wszystkiego, więc nie sugerujcie się tym, że podaję przepisy na nalewki z owoców sezonowych.

Zrób listę leśnych perfum, które chcesz powąchać

Kocham las! To chyba widać po moim blogu, nie? ;)

Wiem, że wiele moich czytelniczek (ah, i paru czytelników!) podzielają moją miłość. Jakiś czas temu przygotowałam listę leśnych perfum, która stale jest modyfikowana i poszerzana:

Przygotuj zakwas na chleb lub placki

Zrobienie zakwasu wymaga kilku dni przynajmniej w pierwszej fazie, kiedy musimy dokarmiać nasze bakterie. Wraz z Kamilą, w internetach znaną jako „Bochna ze Schlebiam” przygotowałyśmy obszerny artykuł dla osób, którym zakwas nie wychodził. Ja już piekę tylko własny chleb na zakwasie i zawsze mi pięknie wyrasta!

schlebiambochna chleb na zakwasie tradycyjny zakwas jak zrobić domowy

Podróżuj palcem po mapie ;)

Obecnie podróże nie są najlepszym pomysłem, ale czemu nie podróżować przysłowiowym „palcem po mapie”.

Teraz jest też dobry czas na zapoznanie się z nowymi kierunkami i wybór miejsc, które odwiedzisz w przyszłości. Na blogu napisałam wiele podróżniczych wpisów, od Bałkanów, po święte miejsca Słowian i artykuły o życiu za granicą:

Posłuchaj podcastów i obejrzyj YouTubowe wiedźmy

Chcesz dowiedzieć się czegoś praktycznego, mądrego i nieco magicznego? Mam tu kilka perełek z sieci, których materiały mogę odtwarzać w ciemno i wiem, że będą dobre!

  • Paper Witch – kanał jest świeżutki, otworzony dosłownie dziś, 14 marca! Jednak Dominika ma super energię, chętnie ją śledzę na Insta i wiem, że kanał też będzie super.
  • Spoko Czarodziejki – trzy magiczne dusze, których filmy kipią ezowiedzą i pozytywnością
  • Come Book – Karolina, booktuberka – torpeda, która a bardzo ciekawy i obiektywny sposób opowiada o książkach
  • Paranormalia – Natalia, Naczelna Czarownica YouTube, u której znajdziecie filmy związane z magią oraz  słowiańskością.

Oraz moje dwa ulubione podcasty:

I na koniec, jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego to życie w Maroku, a nie w Serbii zdefiniowało moją słowiańskość – podrzucam link do godzinnej rozmowy ze mną na antenie podróżniczego radia Lupus Deserto.

Zmień coś w domu

Uwielbiam co jakiś czas odświeżać wystrój naszego mieszkanka!

Najchętniej otaczam się rękodziełem innych rzemieślników i artystów, co doskonale widać w moim otoczeniu. Kiedy mam chwilę, dowieszam nowe obrazki, Duszek poprawia i odświeża, to co wymaga uwagi.

Zrób sobie ziołową kąpiel

Gdy masz chwilę dla siebie, warto poświęcić ją także na swoje samopoczucie. Może ziołowa kąpiel, domowe spa, automasaż, energetyzujący prysznic?

Siedząc w domu nadrób zaległości czytelnicze

Wczoraj na stories na moim Instagramie podzieliłam się tytuałmi książek z mojej biblioteczki, które poprawią humor i pomogą odciągnąć umysł od negatywnych wiadomości. Zachowując zdrowy rozsądek i siedząc w domu, warto zrobić coś dla siebie. Ja osobiście lubię zawsze coś robić, ciężko mi usiedzieć na miejscu i po prostu nic nie robić, zawsze chcę spożytkować energię dobrze. Choćby na czytaniu ciekawych książek. Na blogu napisałam o wielu książkach, które skradły moje serce:

Prócz tych książek, polecam zajrzeć do Wiktorii Slavic Book po wiele słowiańskich inspiracji książkowych.

Wesprzyj rękodzielników lub… sama coś zrób!

Wiecie, że rękodzieło to ogromna część mojego życia. Sama tworzę oraz wspieram innych twórców. Teraz, mając wiele czasu możesz spokojnie posiedzieć przed komputerem i poprzeglądać oferty polskich rękodzielników. Ułatwiłam sprawę, tworząc tę listę:

Jeśli jednak masz ochotę nauczyć się czegoś nowego, na przykład jak robić biżuterię z żywicy, polecam mój przewodnik:

A mój sklep z rękodziełem odwiedzisz o tu:

Wilczerka, obrazek namalowany na moją Ścianę Artystów Polskich przez Paulinę Aylę Black

Zrób własne kosmetyki

Ile razy słyszę, że ktoś chce zrobić własne mydło, nalewkę czy piec chleb, ale nie ma czasu. Teraz bez wymówek!

Moja koleżanka, Dominika z Roślinnej Mocy sama tworzy kosmetyki z ziół (które własnoręcznie zbiera!) oraz pokazuje jak samemu można takie cuda robić. Ja wolę kupić te magiczne specyfiki od niej niż robić sama (wolę się zająć przetworami i rękodziełem), ale Ty możesz podejrzeć na Instagramie cały proces tworzenia kosmetyków u Dominiki!

To jak, jakie masz plany na tę kwarantannę ? ;)

Facebook Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Monika Mizińska-Momčilović

Cześć, zdravo! Mam na imię Monika i obecnie mieszkam w Szwecji. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru wielokrotna emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zawodu tworzę rękodzieło i tłumaczę. Z zamiłowania zbieram zioła i odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Dołączycie?

Nazywam się Monika Mizińska-Momčilović. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru jestem wielokrotną emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zawodu tworzę rękodzieło Slavica Studio i buduję biznes online w branży zdrowotnej. Z zamiłowania zbieram zioła, robię herbatki i nalewki oraz odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Dołączycie?

Filtruj wpisy:

MOJE PATRONATY

ad astra anna jurewicz sub rosa słowiańskie książki slavic book recenza patronat
czerwona baśń wiktoria korzeniewska
aleksandra rozmus okrutnik słowiańska powieść książka slavic book recenzja
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x