Blogerki i autorki, które warto znać! Share Week 2020

Krótko i na temat, bez zbędnego wstępu. Z okazji corocznej akcji Share Week Andrzeja Tucholskiego chcę się z Wami podzielić 3 inspirującymi blogami. Wybrałam trzy różne kobiety w zupełnie innych niszach: jedną związaną ze słowiańskością i książkami, drugą z podróżami i emigracją, trzecią z naturą i lasem. To co, ciekawi? :)

Co łączy kobiety, które wybrałam w Share Week?

Wszystkie trzy są autorkami książek!

O tym napiszę poniżej:)

Blogerki, które wybrałam z okazji Share Week u Andrzeja Tucholskiego

Laswnas.com Magdy Bębenek

Magda i Piotr prowadzą bloga Las w Nas. Jest to miejsce w sieci, które skupia ludzi ekologicznie odpowiedzialnych i kochających naturę. Z pasją opowiadają o lesie, o ścinaniu drzew, o ekologii, o mieszkańcach lasu. Blog, który warto poznać, ponieważ przyświeca mu piękna misja.

Magda jest autorką kilku książek, w tym „Świat naszych marzeń„, w której przedstawia historie kilkunastu zwykłych kobiet, tóre robią niezwykłe rzeczy i są zaangażowane w różne akcje mające na celu uświadamianie ludzi i zmienianie świata na ekologicznie lepszy :)

Prócz Lasu, Magda jest też aktywna na swojej własnej stronie internetowej magdabebenek.pl

View this post on Instagram

Dzień # 3 naszego wspólnego podsumowania noworocznego czas zacząć! . . Patrząc na listę swoich magicznych momentów z 2019 roku, a także tego, co się Wam udało osiągnąć, zapraszam Was do spisania odpowiedzi na pytanie: 🌲Co z zeszłego roku chcesz powtórzyć w roku 2020?🌲 . . . Jeśli o mnie chodzi, to zdecydowanie chcę powtórzyć radość z uprawy własnych warzyw (tym razem będziemy próbować w naszym warszawskim ogródku!), chcę prowadzić kolejne prelekcje dotyczące tego, czego o szeroko rozumianej ekologii możemy się nauczyć od rdzennych Hawajczyków, spędzać sycący czas z bliskimi mi osobami, gotować dużo wege szamy i porobić różne, mniej lub bardziej oczywiste, przetwory. Chcę też spać w hamaku, spędzać czas w naturze, nazbierać i nasuszyć ziół, naznosić piórek i innych leśnych wspaniałości, żeby porobić prezenty dla siebie i innych 💚 . . . . Wiesz już, co robić, więc do dzieła! Leć na poszukiwanie swoich osiągnięć z ostatnich 12 miesięcy. Jeśli zechcesz, podzieli się wybranymi w komentarzu ❤️ . . . . . #laswnas #mistyforest #mistyfoggymilkymood #naturelifestyle #lasy #polskaprzyroda #samorozwój #natureloverforlife #outdoorshooting #mgła #bluetones #mystery #mysteryland #quiet #quietinthewild #quietmoments #cisza #ciszaispokoj #mystic #magicznie #niebieski #findmeoutside #chwilotrwaj #beautyseeker #slowmornings #oporanku #forestmagic #forestwalk #naturalnie

A post shared by The Forest Within, laswnas.com (@las_w_nas) on

Wposzukiwaniu.pl Eweliny Gac

Z chwilą, kiedy wpadłam na Ewelinę po raz pierwszy na Instagramie, poczułam z nią więź. Podobnie jak ja, mieszkała w kilku krajach szukając „swojego końca świata”. Tego samego dnia zamówiłam jej książkę i chwilę później tylko potwierdziłam swoje przeczucia! Tak bardzo zgadzam się z jej punktem widzenia na wiele spraw i tak bardzo ją rozumiem. Na blogu wporzukiwaniu.pl znajdziecie wiele podróżniczo-emigracynych inspiracji, które ułatwią Wam życie za granicą i sprawią, że poczujecie się pewniej. Autorka bloga jest osobą wrażliwą a jej teksty są bardzo inspirujące.

Ewelina napisała ciekawą książkę „Opowieści z końca świata„, w której opisała kilka lat swojej emigracji, odczuć i doświadczeń.

Slavicbook.pl Wiktorii Korzeniewskiej

Ten bloog istnieje w sieci niecałe półtora roku a już zdążył zrzeszyć sobie kilkutysięczną społeczność i zainspirować wielu do odkrywania słowiańskich korzeni. Slavicbook.pl to dziecko Wiktorii, które ma bardzo jasny cel: przybliżyć zwykłym ludziom niezwykłą literaturę oraz obudzić w nich wrażliwość na słowiańskość wokół nas. W Wiktorii cenię to, że codzienne rzeczy potrafi przedstawić w niecodzienny sposób i pociągnąć za sobą ludzi.

Niecierpliwie czekam na jej książkę, „Czerwona Baśń”, która jest obecnie w redakcji.

View this post on Instagram

Dziś uśmiechnę się do Was niepozowanym zdjęciem i opowiem o sobie kilka słów! 😄 A wszystko to z okazji #instawtorek u @kobiecafotoszkola . 🌲 Wiktoria, zwana zmorą, lat 32, ale w głowie mniej, 🌲 Warszawa, ale wcześniej Olsztyn, a jeszcze wcześniej Petersbur (tak, ten w Rosji), 🌲 zawodowo – marketingowiec w jednym ze starszych polskich wydawnictw, 🌲 po godzinach – opowiadam o slavic bookach i współczesnej słowiańskości, a teraz także dzielę się inspiracjami na czas #zostańwdomu, 🌲 uczę ludzi w instagram – tych początkującyh i tych zaawansowanych. Tym od zera wymyślam całą strategię, tym początkującym robię dogłębną analizę konta, mówię co poprawić, co robić lepiej, co dodać. A jeżeli ktoś chce, a nie ma pomysłu, to gadamy o życiu i pasjach i wymyślamy całą tematykę konta w oparciu o to. Takie szkolenie trwa zwykle 5-6 godzin, kilka filiżanek kawy i masę ciastek☕🍪📱☕🍪📱☕🍪📱. . A Ty? Opowiedz mi o sobie! 💛 ___ #slavicbook #slavicbooks #slavicbookstagram #slavicgirl #pagangirl #slav #slavs #slowianie #slavia #slavicwoman #bookbloger #bookface #booksleeves #słowianie #folklor #slavicmithology #slava #słowianka #slavicbeauty #slavicpower #wianek #forestgreen #forestwitch #instawomen #sława #bookstack #kimmersbooks #shelfie

A post shared by Wiktoria 🌻 | Zmora Książkowa (@slavicbook) on

Facebook Comments
0 0 votes
Article Rating

Nazywam się Monika Mizińska-Momčilović. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru jestem wielokrotną emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zawodu tworzę rękodzieło Slavica Studio i buduję biznes online w branży zdrowotnej. Z zamiłowania zbieram zioła, robię herbatki i nalewki oraz odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Dołączycie?

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Monika Mizińska-Momčilović

Cześć, zdravo! Mam na imię Monika i obecnie mieszkam w Szwecji. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru wielokrotna emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zawodu tworzę rękodzieło i tłumaczę. Z zamiłowania zbieram zioła i odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Dołączycie?

Nazywam się Monika Mizińska-Momčilović. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego, chociaż na co dzień raczej posługuję się serbskim;). Z wyboru jestem wielokrotną emigrantką (Maroko, Serbia, Szwecja). Z zawodu tworzę rękodzieło Slavica Studio i buduję biznes online w branży zdrowotnej. Z zamiłowania zbieram zioła, robię herbatki i nalewki oraz odkrywam przed sobą i Wami swojskie smaki słowiańskiej i leśnej kuchni. Dołączycie?

Filtruj wpisy:

MOJE PATRONATY

ad astra anna jurewicz sub rosa słowiańskie książki slavic book recenza patronat
czerwona baśń wiktoria korzeniewska
aleksandra rozmus okrutnik słowiańska powieść książka slavic book recenzja
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x