5 pięknych powieści polskich autorów o podróży w głąb siebie, które warto przeczytać
Znajdziesz tu:
Uważam, że ta cudowna piątka powieści polskich autorów zasługuje na specjalne wyróżnienie. Są to piękne polskie powieści, które na długo zostały w mojej głowie. Kiedy ktoś mnie prosi o polecenie wartościowej książki polskiego autora, zawsze chociaż jedna z nich automatycznie pojawia się w poleceniach! Każda jest inna, są tu pozycje nieco magiczne, motywami słowiańskiego folkloru (jest i Baba Jaga!), książka mianowana „polskim Harry Potterem”, coś śmiesznego i obyczajówka. Nie mogę się doczekać i ciekawa jestem, czy już którąś z tych polskich powieści znacie?
Córka Czarownic
„Córka Czarownic” Doroty Terakowskiej to według mnie majstersztyk! Opowiada ona historię dziewczynki, która jest wychowywana z daleka od swoich bliskich. Nie wie kim jest, nie wie jaka jest jej rola, ale podczas swojego życia u boku Czarownic uczy się wielu przydatnych umiejętności. Umiejętności te mają jej pomóc w wypełnieniu misji, ale czy wystarczą? Przekonajcie się sami. „Córka Czarownic” już od samego początku aż do ostatnich linijek tekstu wciągnęła mnie bez pamięci. W tej powieści dużo się dzieje, nie tylko w poszczególnych rozdziałach, ale i w głowie i sercu bohaterki. Ta polska powieść jest przepełniona mądrościami i nienachalnymi życiowymi wskazówkami. Piękna, kojąca lektura, o tym, co tak naprawdę liczy się w życiu.
Kliknij tu i zobacz gdzie najtaniej kupisz książkę „Córka Czarownic”.
Ptaki
„Ptaki” Patrycji Żurek przyciągnęły mnie, jak na prawdziwą sroczkę okładkową przystało, okładką! Powieść ta już od początku zaczyna się bardzo ciekawie – nie trzeba czekać kilkanaście-kilkadziesiąt stron na rozwinięcie się akcji. Patrycja Żurek już od pierwszych linijek pierwszego rozdziału serwuje nam sporą dawkę emocji. Akcja dzieje się głównie w Rumunii, ale także w Polsce. Prócz lekcji o życiu, wybaczaniu i odnajdywania samego siebie, autorka daje nam sporą dawkę wiedzy o rumuńskich obyczajach na wsi. Są tu odebrane marzenia, niemoc, wielkie straty. Co bardzo mi się spodobało w tej książce, to to, że bohaterzy są bardzo przyziemni, niedokoskonali i my-czytelnicy wybieramy się w daleką podróż do ich wnętrz wraz z nimi. W połowie powieść ta była tak emocjonująca, że musiałam na chwilę odłożyć książkę i odetchnąć. „Ptaki” może być dobrą i pomocną lekturą dla osób, które właśnie przechodzą bardzo trudne chwile w życiu.
Kliknij tu i zobacz gdzie kupisz książkę „Ptaki”.
Seria o Róży Świętojańskiej
Trylogia o Róży Świętojańskiej i jej nauce na Uniwersytecie Magicznym na Łysej Górze to książka napisana przez psycholożkę, Annę Jurewicz. Już po przeczytaniu pierwszej linijki pierwszej częśći („Sub Rosa„), pomyślałam:
O! Z autorką tej książki chciałabym się zakumplować!
Od początku pokochałam poczucie humoru autorki i głównej bohaterki. Anna Jurewicz bardzo umiejętnie przemycała między wierszami wiedzę z zakresu psychologii i wierzeń słowiańskich. Coś pięknego! Powieść ta opowiada o życiu studentki szkoły magicznej. Róża jest gruba, uwielbia ziemniaki i mimo młodego wieku sporo w życiu doświadczyła. W trylogii odbywamy z bohaterką wciągającą podróż do jej wnętrza i siebie samych. Piękna seria, która trzyma w napięciu przez cały czas, a to co autorka serwuje nam na koniec każdej powieści, to kosmos! Jeśli chcecie dowiedzieć się, kto i jaki biznes ma w tym, aby obedrzeć człowieka z magii – sięgnijcie po przygody Róży Swiętojańskiej!
Książki można kupić na stronie Aniversum.
Czerwona Baśń
„Czerwona Baśń” Wiktorii Korzeniewskiej to piękny i bardzo dojrzały debiut. Książka, choć krótka, jest niezwykle treściwa! Ja tylko w przeciągu miesiąca od premiery, przeczytałam ją dwukrotnie. Nie bez powodu mówi się, że…
…Z tego lasu już się nie wychodzi…
Cała książka podzielona jest na baśnie. Każda baśń, a jest ich całkiem sporo, przekazuje nam inne mądrości i odkrywa kolejne leśne ścieżki prowadzące (nie tylko) w głąb lasu. Wraz z Gretel, główną bohaterką, która została porzucona przez swoją wioskę i zdana sama na siebie, odbywamy fascynującą podróż do lasu, spotykamy (nie tylko swoje) demony. Mieszkamy z Tą, która miała nas zabić, oswajamy to co nieznane i co skrywa się w konarach drzew. Książka jest pełna pięknych metafor, słowiańskiego folkloru i zdecydowanie jest to książka z rodzaju tych „terapeutycznych”.
Książka „Czerwona Baśń” dostępna tylko w sklepie wydawnictwa Aniversum.
Kraboszki
„Kraboszki” Barbary Piórkowskiej to w moim odczuciu całkiem nietypowa książka. Autorka w dość zabawowy sposób opowiada o poważnej chorobie, jaką przeżyła. Książka zabiera nas w podróż przez kolejne punkty pobrań krwi, sale szpitalne i gabinety lekarskie. Nie zawsze jest bajkowo, choć Piórkowska nie traci nadziei i na bieżąco, z humorem komentuje spotykające ją na drodze trudności. Mimo powagi tematu, kilka razy dobrze uśmiałam się przy lekturze tej książki! W powieści „Kraboszki” autorka stara się odnaleźć drogę do ozdrowienia, ponieważ wie, że nie wszystko jest tylko i wyłącznie w rękach lekarzy. Jak kończy się jej choroba? Czy odnajduje swój spokój i siłę, aby wydrowieć? Dowiecie się z książki!
Kliknij tu i zobacz, gdzie najtaniej kupisz książkę „Kraboszki”.
Related Posts