3 kobiety, które podziwiam | #ShareWeek


Uwielbiam czytać blogi i mam całą masę zakładek z moimi ulubieńcami. Chciałabym Wam podać całą listę blogerów, których śledzę, ale na potrzeby #ShareWeek (pomysłodawca: AndrzejTuchoski.pl) musiałam ograniczyć się tylko do trzech. Wybór był dla mnie oczywisty, choć nie do końca łatwy – chciałam dorzucić jeszcze kilka innych adresów ;)

Blogi, które wybrałam są pozornie tak różne – Wiktoria jest zakochana w kulturze słowiańskiej i pochłania książkę za książką. Ruta specjalistka od ziół i roślin. Anita zjechała pół świata na rowerze i ma 220V podłączone w tyłek :)

Wszystkie dziewczyny przedstawiają to, co kocham: kulturę rodzimą, naturę, zioła i podróże. Każda z nich robi swoje z pasją, zaraża nią innych. Do tego blog każdej z nich jest niezwykle estetyczny, przyjemny dla oka i napisany tak, że wciąga bez granic!

Pomimo rozbieżnych nisz, moje trzy faworytki mają ze sobą wiele wspólnego. Pasję życia, pisania i dzielenia. Zapraszam do odwiedzenia ich blogów – nie pożałujecie!

 

Slavic Book

Wiktoria pojawiła się tu z kilku powodów: ujął mnie jej styl pisania oraz nieposkromiona fascynacja rodzimą kulturą. Zna wszystkie nowinki ze świata książkowego i rodzimego. Całą swoją uwagę skupia na bardzo merytorycznym przedstawieniu książek z elementami wierzeń słowiańskich i bardzo rzetelnie je opisuje. Nie prowadzi typowego bloga literackiego, gdzie znajdziecie suche recenzje. Wiktoria robi wywiady, analizuje książki, dawne wierzenia i robi zestawienia słowiańskich demonicznych bóstw ;)

Warto wspomnieć, że Wiktoria pochodzi z Rosji, do Polski przyjechała jako nastolatka, a język polski opanowała do takiego poziomu, że nie jesten Polak mógłby pozazdrościć. Zresztą sami zobaczcie na jej blogu!

Zioła w pełni

Ruta od dziecka związana jest ziołami. Jej zapał i pasja do zgłębiania tajników roślin są naprawdę godne podziwu. Ruta zielarstwem zajmuje się kilka…dziesiąt lat, ukończyła kilka kierunków o tematyce okołoroślinnej. Zawsze, gdy potrzebuję rzeczowej wiedzy o jakiejś roślinie lub szukam remedium na doskwierające mi schorzenie – wchodzę na jej bloga. I zawsze znajduję to, czego szukam.

Ruta ma też bardzo ciekawy styl pisania, czytając jej artykuły zielarska pasja wręcz bije przez monitor ;)

Banita

Wulkan energii i kopalnia talentów; od fotograficznego po pisarski. Anitę znalazłam w sieci w 2016, kiedy to trafiłam na jej książkę „Końca świata nie było”.

Podziwiam ją tak samo dziś jak i wtedy, gdy dorwałam jej książkę w ręce. Anita zjechała pół świata na rowerze, spędziła wiele czasu z rdzennymi mieszkańcami Ameryki Południowej a jej fotoopowieści sprawiają, że chcę się teleportować w miejsca, o których pisze.

Zresztą co ja będę pisać – zobaczcie sami!

View this post on Instagram

⬇ENGLISH BELLOW⬇ . . Wulkan Montana Roja swoją nazwę zawdzięcza kolorowi. Wejście na niego nie zajmuje wiele czasu. Najbardziej lubię jednak wbiegać na niego o poranku podczas porannego treningu. Świetnie nadaje się również na sesje zdjęciowe 😊 Podoba się Wam? . . ENG Reserva Natural Montana Roja is an amazing volcano in El Medano. On the left there is Playa El Medano. On the rigth playa Tejita. Volcan has 171 metros. . . #teneryfa #tenerife #tenerife🌴 #teneriffa #tenerifelicidad🌴 #islascanarias #islascanariasoficial #latituddevida #atlantic #atlanticocean #atlantica #igmasters #bestofvsco #photooftheday #doyoutravel #ig_europe #traveldeeper #vscofeature #liveauthentic #guardiantravelsnaps #bestvacations #beautifuldestinations #blogtroterzy #me #elmedano #montañaroja #volcano #whitedress

A post shared by Anita Demianowicz (@banita_travel) on

Co to Share Week?

To taki tydzień, gdy raz do roku blogerzy polecają blogerów. Jest to okazja, żeby pokazać kogo się podziwia i odkryć nowe talenty blogosfery. Świetna inicjatywa!

Więcej szczegółów u Andrzeja.

Facebook Comments

POCZYTAJ O: