O BLOGU

Zdjęcie autorstwa Mariki Cudak
Zdjęcie autorstwa Mariki Cudak

Bewildered Slavica to kontynuacja mojej powieści o wiecznej podróży i miłości do natury. Zaczęło się w 2013 roku kiedy przeprowadziłam się do Maroka aby tam uczyć angielskiego w szkole językowej w Casablance. Wtedy też, na obczyźnie, zaczęłam dostrzegać piękno swojej ojczyzny i kultury. Nie zrozumcie mnie źle, bo kocham Maroko całym sercem, ale kiedy mieszka się daleko od domu, w obcej kulturze, to przy zderzeniu z rzeczywistością jakoś łatwiej zauważyć różnice. Łatwiej też docenić zalety i zaakceptować wady.

Na blogu znajdziesz wiele o ziołach, outdoorowym stylu życia, inspiracje z tłustej kuchni mojej serbskiej teściowej,  zobaczysz piękne miejsca i dziką naturę, poznasz świat oczami nowoczesnej Słowianki, otrzesz się o tematy okołomagiczne oraz poczytasz o czasem śmiesznych różnicach kulturowych.

UWAGA: Wkrótce nowy dział na blogu: nauka języka serbskiego! Budite strpljivi:)

Kontakt: hello@bewilderedslavica.com

O tej Słowiance co bloga założyła

✔️Spędziłam 3 lata w Maroko, rok w Serbii, obecnie mieszkam w Szwecji.

✔️Kocham wszystko co związane z naturą; wypady do lasu, podróże w dzikie miejsca, zioła, własnoręcznie robione kosmetyki, napary, nalewki.

✔️Lubię gotować, a raczej eksperymentować w kuchni, czego efekty zobaczycie na blogu. Uskuteczniam szerokopojęty recykling jedzeniowy.

✔️Prócz obcowania z naturą, są na świecie dwie rzeczy, które mnie relaksują i sprawiają, że zapominam o wszystkim: pisanie oraz robienie wszelkich manualnych prac. Najchętniej z użyciem naturalnych materiałów!

✔️Dawno temu byłam instruktorką tańców afrykańskich, ale los tak pokierował moim życiem, że teraz zostały tylko piękne wspomnienia.

✔️Jestem metodykiem nauczania języków obcych i mówię biegle po angielsku, serbsku, francusku, oraz komunikatywnie w marokańskim dialekcie arabskiego. Czasami zajmuję się też tłumaczeniami.

Myślisz, że się polubimy?

Monika

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More
Facebook Comments