Zdjęcie autorstwa Mariki Cudak

Zdjęcie autorstwa Mariki Cudak

Szczypta magii, garść rodzimych legend, lokalnego rękodzieła, spora dawka ziół i natury okraszona podróżami w dzikie miejsca.

Nazywam się Monika Mizińska-Momčilović. Kocham tworzyć i przebywać wśród natury. Moją pasją są języki obce oraz rękodzieło.

Bewildered Slavica to kontynuacja mojej powieści o wiecznej podróży i miłości do natury. Zaczęło się w 2013 roku kiedy przeprowadziłam się do Maroka aby tam uczyć angielskiego w szkole językowej w Casablance. Wtedy też, na obczyźnie, zaczęłam dostrzegać piękno swojej ojczyzny i kultury. Nie zrozumcie mnie źle, bo kocham Maroko całym sercem, ale kiedy mieszka się daleko od domu, w obcej kulturze, to przy zderzeniu z rzeczywistością jakoś łatwiej zauważyć różnice. Łatwiej też docenić zalety i zaakceptować wady.

Chcę zarazić Was miłością do ziół, natury, outdoorowego stylu życia, dzikich podróży i swoich korzeni. Lubię robić rzeczy własnoręcznie, zapraszam do obejrzenia ich TU. Wspieram też innych rękodzielników oraz małe, lokalne biznesy

Kontakt: hello@bewilderedslavica.com

Monika

Facebook Comments

Monika Mizińska-Momčilović

Z wykształcenia nauczyciel języków obcych. Współczesna Słowianka, mieszkająca w Szwecji (wcześniej w Serbii i Maroku). Pokażę Ci najpiękniejsze polskie rękodzieło, zdradzę Ci przepisy na dzikie smakołyki i podzielę się znajomością języka serbskiego.

Filtruj wpisy:

MOJE PATRONATY

ad astra anna jurewicz sub rosa słowiańskie książki slavic book recenza patronat
czerwona baśń wiktoria korzeniewska
aleksandra rozmus okrutnik słowiańska powieść książka slavic book recenzja