noc kupały miszczuk kwiat paprosci szeptucha żerca fantasy

Seria książek, którą prawdziwy Słowianin powinien przeczytać

 

  • Tytuł serii: Kwiat Paproci
  • Tytuły książek: „Szeptucha”, „Noc kupały”, „Żerca” oraz „Przesilenie” – dostępne od wiosny 2018
  • Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
  • Ilość książek: trzy, czwarta i ostatnia w przygotowaniu
  • Wydawnictwo: WAB

Pierwszą część serii, skuszona opiniami, zażyczyłam sobie od Mikołaja . Pierwszych 15 stron „Szeptuchy” przyjęłam dość… dziwnie. Moje oczekiwania względem książki były wysokie, do czego przyczyniły się liczne pozytywne komentarze na forach, fejsbukowych grupach i Instagramie.

Początkowo miałam bardzo mieszane, niekoniecznie pozytywne, uczucia co do narratorki powieści, ale od około 20 strony „Szeptucha” pochłonęła mnie kompletnie. Jej lektura zajęła mi chyba 3 dni, „Noc Kupały” może 4, za to „Żercę” starałam się sobie dawkować po trochu, wiedząc, że kolejna a zarazem ostatnia część, „Przesilenie”, będzie dostępna dopiero za kilka miesięcy.

No nie udało się.

Książka tak mnie wciągnęła, że moje plany przewlekania legły w gruzach, a „Żercę” przeczytałam w parę dni. Ostatnie rozdziały miały w tym ogromny udział – tyle się działo, że niczym maratończyk dobiegłam do końca i z potem na czole (serio), smutkiem i wysokim pulsem (też serio) zamknęłam książkę. Teraz czekam na kolejną część. Autorka zafundowała porządną dawkę adrenaliny pod koniec trzeciej części – nie chcę streszczać, bo tego typu wpisów jest pełno w internetach. Ten wpis ma na celu jedynie zaintrygowanie cię serią.

Dla kogo?

Dla kogoś kto:

 lubi fantasy (ja nie lubiłam, ale chyba właśnie polubiłam)
 interesuje się kulturą słowiańską i wierzeniami naszych przodków
 lubi książki napisane z jajem i z dobrym humorem
 chce trochę dowiedzieć się o właściwościach ziół naszego pięknego kraju, oraz nauczyć się jak przyrządza się napary czy nalewki (a jak chcesz się dowiedzieć jak zrobić maść sosnową, przeczytaj mój przepis)
 powieści o zwykłych ludziach, którym przytrafiają się niezwykłe rzeczy

noc kupały miszczuk kwiat paprosci szeptucha żerca fantasy

  • Czy przeczytałabym jeszcze raz? Tak
  • Czy kupiłabym na prezent? Tak
  • Czy posiadam? Tak

Czytałeś / czytałaś już książki K. Miszczuk? Która jest Twoja ulubiona? Czy znasz jakieś inne książki o tematyce słowiańskiej, które są warte polecenia?

Facebook Comments

3 thoughts on “Seria książek, którą prawdziwy Słowianin powinien przeczytać”

  1. Pingback: Ekonomia

Dodaj komentarz