krem spray naturalny domowy komary

Domowy krem odstraszający komary, który zrobisz w minutę

krem spray naturalny domowy komary

Komary skutecznie potrafią uprzykrzyć ciepłe wiosenne wieczory. Spieprzą nawet najlepsze momenty, popsują najlepsze krajobrazy. Niby są na rynku różne preparaty odstrzające te krwiopijcze bestie, ale śmierdzą niemiłosiernie! Ostatnio mama zaopatrzyła mnie w buteleczkę takiej komarzej trucizny. Psikając się musiałam wychodzić na otwartą przestrzeń i wstrzymywać oddech – tak dusiło!

Stwierdziłam, że dosyć tego. Zrobię coś naturalnego, może o krótszym działaniu, ale przyjazne dla środowiska i dla mnie. No, tylko komarom przykro.

Dobra wiadomość jest taka, że krem przygotujemy w kilka chwil i będzie od razu gotowy do użycia! Zamiast kremu można zrobić także olejek (wybierając np olej kokosowy jako bazę).

Jeśli masz już trochę olejków eterycznych w domu, przygotowanie kremu zajmie dosłownie minutkę. Jeśli nie posiadasz, polecam zaopatrzyć się w olejki, gdyż mają one o wiele szerze zastosowanie niż odstraszanie robactwa!

Do zrobienia kremu na komarzyska potrzebujesz:

Masło wymieszać z olejkami i spakować do słoiczka.

Ja używam go na skórę (olejki są rozcieńczone w maśle shea, więc można używać bezpośrednio) jak balsam. Olejki eteryczne, których użyłam do produkcji swojego kremu mają substancje, które odpychają komary. Jeśli nie chcesz robić kremu, możesz po prostu zostawić po kilka kropel każdego (lub jednego, wybranego) olejku na rękawach, butach itp. Ja wykorzystałam kilka olejków, ponieważ tworzą ciekawą kompozycję zapachową, jednak każdy olejek osobno ma właściwości odstraszające komary.

Już dwa razy mi posłużył w lesie. Komary nie gryzły! Co prawda jego trwałość jest krótsza niż tych kupnych, ale za to wiemy czego używamy!

Macie jakieś inne domowe sposoby na kleszcze, komary i inne robactwo? Chętnie poczytam! Jeśli zdecydujecie się zrobić mój specyfik, koniecznie dajcie znać jak wyszło i czy się sprawdza!krem spray naturalny domowy komary

Facebook Comments

Dodaj komentarz